Ordu Valiliği
Ordu Valiliği
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü
Ordu Valiliği
Ordu Valiliği

Yüzme Suyu Kalitesi Toplantısı

30 Eylül 2013
Yüzme Suyu Kalitesi Toplantısı
Yüzme Suyu Kalitesi Toplantısı
Yüzme Suyu Kalitesi Toplantısı

 TOPLANTI KARARLARI

30.09.2013 tarihinde saat 14:00’de Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü toplantı salonunda 09.01.2006 tarih ve 26048 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Yüzme Suyu Kalitesi Yönetmeliği 10. Maddesinde yer alan ‘‘ Yüzme ve rekreasyon suyu olarak kullanılan alanlarda yapılacak olan izleme çalışmasında belirlenecek numune alma noktaları, vali başkanlığında başta il teşkilatları temsilcileri olmak üzere ilgili idare temsilcilerinden oluşan bir komisyon marifetiyle belirlenir.

-Komisyon, numune alma noktalarının belirlenmesi,

-Belirlenen noktaların değerlendirilmesi,

-ihtiyaç duyulduğunda bu noktaların revizyonunun gerçekleştirilmesi,

Amacıyla bir kez yüzme sezonu başında bir kez de yüzme sezonu sonu olmak üzere yılda iki kez toplanır.

Belirlenen numune alma noktaları her yıl düzenli olarak Bakanlığa bildirilir.’’ denilmektedir.

Bu Madde gereğince Vali adına Vali Yardımcısı başkanlığında İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Ordu Belediyesi,  Ünye Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü’nden temsilcilerin katılımıyla toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda aşağıdaki kararlar alınmıştır.

-2013 yılı numune alma noktaları üzerine konuşulmuş ve bu noktalardan alınan numune sonuçları değerlendirilmiştir. Numunelerin alımı Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Analizleri yapılan numune sonuçları aylık (Mayıs, Haziran ve Temmuz) olarak Müdürlüğümüze gönderilmiş ve analiz sonuçlarında (toplam koliform ve fekal koliform değerlerinde) herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır.

-2014 yılı yüzme sezonu için 2013 yılında numune alınan 14 noktaya ilave olarak Vali Konağı ve Altaş Yağ Sanayi önünden ve Durugöl Mevkiinden de numune alınmasına karar verilmiştir.

-Alınan numune sonuçlarının sezon boyunca basın bültenleriyle halkımıza duyurulmasına;

Oy birliğiyle karar verilmiştir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır