Ordu Valiliği
Ordu Valiliği
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü
Ordu Valiliği
Ordu Valiliği

DUYURU-ATIK BEYAN SİSTEMİ EK SÜRE UZATIMI

23 Mayıs 2023
DUYURU-ATIK BEYAN SİSTEMİ EK SÜRE UZATIMI

DUYURU-ATIK BEYAN SİSTEMİ EK SÜRE UZATIMI

Bilindiği üzere;    Atık  Yönetimi  Yönetmeliği,  9.Maddesi  (ğ)  bendi gereğince ()/Atık Beyan Sistemi (TABS)  1 Ocak 2023 tarihi itibari ile kullanıma açılmış ve 08.05.2023 tarihi itibariyle kullanıma kapatılmıştır.

Bu kapsamda;

1-Modülün kullanımı ve uzatma işlemlerine ilişkin yardım videolarına Atık Yönetim Uygulaması üzerinden ulaşılabilmektedir.

2- Söz konusu beyan dönemi içerisinde yapılamayan beyanlar için başvuruların tesis kullanıcıları tarafından Atık Yönetim Uygulaması (ATYÖN) altında yer alan "Yeni Sorun Bildir" butonu ile yapılması gerekmektedir. Yapılan başvurulara Müdürlüğümüzce dönülecek olup; bir defaya mahsus 5 günlük süre uzatımı tanımlaması sistem üzerinden yapılacaktır. Süre uzatımı tarihlerini kaçırmamak için başvuru yapıldıktan sonra sistemin takip edilmesi önem arz etmektedir.

3- Beyan dönemi içerisinde hatalı  veya  eksik  yapılan  ve  onaylanan  beyanların düzeltilmesi için başvuruların tesis kullanıcıları tarafından Atık Yönetim Uygulaması (ATYÖN) altında yer alan "Yeni Sorun Bildir" butonu ile yapılması gerekmektedir. Yapılan başvurulara Müdürlüğümüzce dönülecek olup; bir defaya mahsus 5 günlük süre uzatımı tanımlaması sistem üzerinden yapılacaktır. Süre uzatımı tarihlerini kaçırmamak için başvuru yapıldıktan sonra sistemin takip edilmesi önem arz etmektedir. Belirtilen hususlar doğrultusunda beyanların yapılması önem arz etmektedir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır